Вимоги до приміщень, в яких встановлені охолоджувачі молока
Кожен власник молочної ферми, збирається подати оголошення типу куплю танк-охолоджувач, розуміє, що нове обладнання буде стояти під відкритим небом. Його монтують у приміщенні. Але не всі думають про те, що кімнату для агрегату треба приготувати заздалегідь, тому що вона повинна відповідати певним нормам.
Загальні вимоги
Щоб правильно вибрати зал, в якому буде працювати обладнання для охолодження молока, треба брати до уваги наступні умови:
- У кімнаті з охолоджувачами молока має підтримуватися певний тепловий режим. Температура не повинна опускатися нижче + 5 град С і підніматися вище + 30 град С.
- Приміщення для установки льодогенератора або цистерн для зберігання та охолодження молока повинно бути зручним для їх обслуговування. Треба, щоб забезпечувалось вільне переміщення співробітників та виконання ними всіх необхідних виробничих операцій. Слід вибирати кімнати, віддалені від джерел тепла. А також знаходяться подалі від складів і цехів з корозійним середовищем, підвищеною вологістю, вибухонебезпечними та легкозаймистими речовинами.
- Бажано розташовувати вузли обладнання так, щоб компресорно-конденсаторний агрегат молочного танка, а також інші його частини знаходилися ближче до резервуару з продуктом.
- При роздільному розташування складових частин, місце для компресорно-конденсаторного агрегату вибирається так, щоб він розташовувався вище випарника. В іншому випадку повернення масла в компресор буде утруднений.
- Не можна ставити танки-охолоджувачі закритого або відкритого типу, а також їх окремі вузли, на сходових майданчиках і сходах, так само як і в будь-яких інших місцях, у яких можуть виявитися сторонні.
- Бывает, что планировка помещения заставляет монтировать танк охладитель недалеко от стены. В этом случае надо соблюдать минимальный интервал, в зависимости от ориентации агрегата. Если он повернут к стене стороной, на которой закреплен компрессор – 1 метр, а если той, где конденсатор – 0,2 метра.
- Для нормального охлаждения конденсатора, в выбранном помещении должен быть достаточный объем воздуха. Минимальное значение определяется из расчета 20 куб. м. на каждый кВт производительности агрегата, если температура кипения составляет от 0 до – 5 град С.
Нормы СНиП 2.04.05 – 91
Особенностью работы молокоохладителей, как и любого другого оборудования с конденсатором и испарителем, является требование по обеспечению достаточного воздухообмена. Поэтому в помещении для танков надо организовать принудительную вентиляцию с минимальной подачей 800 куб. м. в час на каждый кВт производительности установки, согласно СНиП 2.04.05 – 91 Отопление, вентиляция и кондиционирование. Есть в этом документе и другие нормы, касающиеся залов для молочных цистерн.
В частности, если в хозяйстве применяется цистерна для охлаждения молока, работающая с использованием хладона марки 11, 12, 22, 500 или 502, то вытяжная вентиляция должна обеспечивать каждый час минимум 3-кратный (на случай аварии – 5-кратный) воздухообмен. Если же залит аммиак, то, соответственно, 4-кратный и 11-кратный.
Кроме того, охладители с одноконтурной рассольной или водяной системой и закрытыми испарителями хладонов можно использовать только в тех залах, где отсутствует открытый огонь.
Виконання всіх наведених вище вимог до приміщень для резервуарів охолоджувачів молока сприятиме їх тривалої безаварійної роботи.
- Вертикальний прес для сиру, як вибрати?Вертикальний прес для сиру та особливості його вибору. Ми підготували для Вас 7 питань, які варто поставити виробнику при покупці вертикального пресу для сиру.Повна версія статті