Корзина
71 отзыв
Контакты
IKR Group - дистрибьютор холодильного оборудования на территории Украины и Польши
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38 097 846 89 86Вадим
+38 096 892 79 29Юрий
+38 098 636 98 47Роман
+38 096 210 50 34Олександр
Вадим
УкраинаРовненская областьРовноул. Курчатова, 18а
Сайт Польшаhttp://www.ikrtech.pl
Карта

До 2020 року в Україні продовжуватимуть приймати домашнє молоко 2-го ґатунку

До 2020 року в Україні продовжуватимуть приймати домашнє молоко 2-го ґатунку

Рішення про нові вимоги щодо якості молока, за якими селянське молоко 2-го сорту підпадало б під заборону, відтерміновано.

       27 червня цього року Державним підприємством «Український наукового-дослідний навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», який є Національним органом стандартизації, за зверненням Мінагрополітики було прийнято наказ, за яким подовжено термін приймання молока 2-го ґатунку на харчові цілі до 1 січня 2020 року – на півтора року.

        Тобто, звертаємо увагу всіх жителів сільської місцевості України, які утримують корів, що з 1 липня 2018 року 2-й ґатунок молока не відмінили. Селяни і всі ті, хто виробляє молоко 2-го ґатунку, зможуть спокійно його здавати на підприємства аж до 1 січня 2020 року.

         Це стало можливим завдяки активним діям Ірини Паламар, голови Асоціації тваринників України (АТУ), яка рішуче виступила з вимогою відтермінувати запровадження нових норм стандартизації щодо якості молока. Натомість державі у виграний час потрібно потурбуватися про селян, забезпечити їх усім належним, щоб вони могли здавати молоко необхідної якості за новими вимогами.

«Відтермінування запровадження нового стандарту до якості молока, – наша чергова дуже важлива перемога! – коментує Ірина Паламар. – Якби нові вимоги вступили в силу з 1 липня 2018 року, як це і планувалося, то вже буквально з 2 липня селяни залишилися б чи не без єдиного способу заробітку.

Звичайно, що якість молока – річ важлива, і ми повинні йти до того, аби наблизити її до європейських норм. Але ж перш за все потрібно створити людям умови для того, аби вони могли виробляти це якісне молоко, забезпечити населені пункти належною інфраструктурою: важливо, аби молоко здоювалося безконтактним способом і моментально охолоджувалося, бо чим менше сировина контактує із зовнішнім середовищем, тим вона вищої якості. У селі це можна зробити, облаштувавши спеціальні доїльні пункти, обладнані молокопроводом, холодильною і фільтрувальною технікою. Щоб селяни могли привести корову на доїння, де вим’я миється й дезінфікується, підключається доїльний апарат. Молоко по спеціальних трубах потрапляє до охолоджувального апарату. Кількість молока, видоєного від кожної корови, фіксується. Таким чином, власник корови позбавляє себе необхідності мити посуд, проціджувати молоко, чекати молоковоза. А за молоко вищої якості отримує більшу ціну».

Фахівці АТУ підрахували, що встановити подібні молокоприймальні пункти в селах країни можна за рік, і для цього необхідно майже 7 мільярдів гривень (в Україні приблизно 27 тисяч сіл і на кожен населений пункт необхідно 1,5 пункти, отож на всю країну їх треба 37 тисяч. Вартість обладнання одного такого пункту майже 200 тисяч гривень).

Нагадаємо, що новий стандарт щодо якості молока – ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» повинен був вступити в дію з 1 липня 2018 року. Згідно з цими вимогами, які були розроблені тим самим Мінагрополітики, з 1 липня 2018 року 2-й сорт молока (яке переважно виготовляється в одноосібних господарствах, це майже 70%) планували заборонити для використання  у виготовленні харчових продуктів.

Наразі відтерміновано скасування ДСТУ  3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» (стосується незбираного сирого коров'ячого молока під час закупівлі) в частині вимог до молока другого ґатунку до 1 січня 2020 року. Старі вимоги до молока екстра, вищого та першого ґатунків за ДСТУ  3662-97 діяли до 1 січня 2019 року.

Якщо говорити про ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», то він скасований у той же день, як мав набрати чинності, – 1 липня 2018 року.  Новий ДСТУ 3662:2018 діяє з 1 січня 2019 року.

Источник: https://usba.com.ua/irina-palamar-domoglasya-abi-moloko-2-go-sortu-vid-naselennya-prodovzhuvali-priymati

Другие новости